Novinky

Tematické okruhy

Jak se píše diplomka pod veřejným dohledem? Zprávu o zajímavém pokusu studenta a studentky Masarykovy univerzity v Brně zveřejnil server online.muni.cz.  
28. 04. 2013
Polní ptáci za humny! Objevte krajinu „za humny\" a poznejte svět polních ptáků. Vydejte se vstříc ornitologickým zážitkům. Zapojte se do výzkumu agroekosystémů 2013-2014.  
24. 04. 2013
Soutěž Moje šance Univerzita Karlova se rozhodla podpořit výzkumné a rozvojové projektz svých studentů. Projekty mohou být realizovány i ve spolupráci s partnery mimo univerzitu.  
20. 04. 2013
Hyde Park o popularizaci vědy V sobotu 20. dubna bude pořad České televize Hyde Park Civilizace věnován diskusi o možnostech komunikace o vědě s širokou veřejností.  
15. 04. 2013
Diplomky na stojáka Ukažte ostatním, na čem jste tak dlouho pracovali. Dejte vědět o svém výzkumu širší veřejnosti a ještě u toho získejte některou ze zajímavých cen.  
12. 04. 2013
Letní škola vědeckých dílen Bezplatný dvoudenní seminář zaměřený na možnosti zakládání a provozu vědeckých dílen (tzv. science shops) se koná v Budapešti, 1. a 2. července. Pořadatelem je síť Living Knowledge.  
01. 04. 2013
Social Impact Award Vnímáte společenské problémy kolem vás a rádi byste přišli s nápadem, který by je pomáhal řešit? Anebo už takový nápad máte, ale nevíte jak ho začít realizovat?  
25. 03. 2013
Jaro ožívá! Sledujte a mapujte spolu s celou Evropou, jak vlaštovky přináší jaro. Zúčastnit se projektu Jaro ožívá je jednoduché a zábavné.  
18. 03. 2013
Objevte webináře! Nedovoluje vám vaše pracovní doba nebo místo bydliště účastnit se osobně zajímavých seminářů? Čím dál více pořadatelů umožňuje účast na svých akcích on-line.  
11. 03. 2013
Možnost získat stipendium na prestižní univerzitu Rádi byste studovali v zahraničí, ale chybí vám zdroje? Požádejte o podporu Nadační fond Martiny a Tomáše Krskových.  
08. 03. 2013

Věda a veřejnost

Věda a veřejnost mohou spolupracovat různými způsoby. Rozšířenou formou jsou informační aktivity výzkumných institucí určené široké veřejnosti. V posledních letech se poměrně rychle rozvíjí také oblast spolupráce vědců a firem. Existuje však i řada dalších možností – výzkum, zabývající se řešením problémů konkrétních lidí, vědecké kavárny, občanské poroty,...  

Podpora pro Váš projekt

Rozhodli jste se realizovat svůj studentský výzkum ve spolupráci s neziskovou organizací či neformální skupinou veřejnosti? Zkuste na svou činnost získat malý výzkumný grant od portálu Věda v akci! Žádosti o grant ve výši 5.000 korun je možné zasílat průběžně na adresu info@vedavakci.cz. Více informací zde.

Doporučujeme

 Inovace pro společnost. Najděte a sdílejte s ostatními nápady, nástroje a postupy, kterými můžete zlepšit to, na čem Vám záleží.
 Science Café – neformální diskuse o vědě. Navštivte některou z diskusí o důležitých otázkách mezi vědou a společností, které se konají pravidelně v řadě měst.
V letech 2011 až 2014 bylo podpořeno z projektu OP VK CZ.1.07/2.4.00/17.0130 - Mezioborová síť udržitelného rozvoje
AUTOŘI